Haber

Adana’da FETÖ’nün polis özel örgütünde görev alan eski polis memuru hakkında dava açıldı

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) özel örgütünde yer aldığı gerekçesiyle tutuklanan sanık eski polis hakkında 15 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

24 Mayıs’ta tutuklanarak kanun hükmünde kararname ile meslekten ihraç edilen AD hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Savcılık tarafından hazırlanan iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, sanığın FETÖ içindeki kod adı kullanarak faaliyetlerini sürdürdüğü, ödeme hatları ve kiosk telefonlarından periyodik ve sıralı arama sistemi aracılığıyla diğer “özel imamlarla” iletişime geçtiği belirtildi.

İddianamede, bilgi analiz raporuna göre sanık, kullandığı bilgi analiz raporuna göre FETÖ üyesi olan ve bazı zayıflıkları bulunan örgüt mensuplarını belirleyen “EA” koduyla derecelendirildi. FETÖ’nün GSM hattı üzerinden gizli iletişim uygulaması ByLock’a, örgüt üyeliği için işlem yapılan FETÖ elebaşı A.Ö.’nün talimatıyla Bank Asya hesabında olağandışı bir artış yaşandığı, sohbet toplantıları düzenlediği öğrenildi. “FETÖ’ye üye olmak” suçundan “FETÖ üyeliği” adı altında işlem yapılan örgüt bünyesinde özel imam olarak görev yaptığı tespit edilen şahıs hakkında soruşturma başlatıldı. ByLock ve ByLock ile bağlantısının tespit edildiği ve bu formla örgüte bağlanarak örgütte görev aldığı dikkate alınarak sanık AD hakkında 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede yer alan savunmasındaki suçlamaları reddeden tutuklu sanık AD’nin duruşmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu