Haber

CHP’de kriz üstüne kriz! “Kasada para kalmadı”

  • Haber7

CHP Yönetimi aldığı karar ile 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir’de bulunan 23 ilçede mevcut belediye başkanlarını aday göstermedi. Aday gösterilmeyen belediye başkanlarının, seçimlere çok az kala belediyeye personel almaları yeni adayları rahatsız etti.

“YAĞMUR GİBİ BELEDİYEYE PERSONEL ALINIYOR”

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Aziz Kocaoğlu ile CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın da katıldığı bir toplantıda mevcut Başkan Mustafa İduğ’u hedef alıp sert bir dille eleştirdi. Eşki, İduğ’un kendisini zor durumda bırakmak için belediyeye seçim öncesi yağmur gibi çalışan aldığını iddia etti.

Eşki katıldıkları etkinlikte şu ifadeleri kullandı:

“Çiçeğimi aldım, görüşmeye gittim. ‘Başkanım kasada bu kadar para var diye reklam yapıyorsunuz, personel sayımız budur’ diyorsunuz. ‘Bize önümüzdeki 5 yılı rahat yürütmek için lütfen böyle teslim edin, kimseyi işe almayın’ dedim. Yağmur gibi işe adam alıyorlar.”

“SABIKALI İNSANLARI İŞE ALIYORLAR”

“Ne kadar sabıkalı arkadaş varsa arıyorlar. Aklı sıra Ömer bunlardan korkar, Ömer Allah’tan başka kimseden korkmaz. Bornova Belediyesi’ne yağmur gibi adam alınıyor. 70 milyona fidan alınıyor, kasadaki parayı bitirmek için. Benim temizlik işleri, park bahçe ve fen işlerinde personel ihtiyacım var. 200 bin lira değerinde çantası olan kızı getirmişler koymuşlar masa başında otursun diye.” İfadelerini kullandı.

haberbasyayla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu