Samsun’dan kısa kısa
![](https://haberkaman.com.tr/wp-content/uploads/2022/11/samsundan-kisa-kisa-jgIdj2zJ.jpg)
Ladik ilçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Ortaokullar Ortası Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası sona erdi.
İbrahim Karabacak Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada Şehit Salih Kayan İmam Hatip Ortaokulu birinci, 100. Yıl Ortaokulu ikinci, 80. Yıl Ortaokulu da üçüncü oldu.
Dereceye giren gruplara madalya ve çeşitli mükafatlar verildi.
İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Aykan Sancı, turnuvaya katılan okullara teşekkür ederek, turnuvanın okullar ortasında toplumsal ilgiyi artırmak, kaynaşma ortamı oluşturmak, kadro ruhunun değerini daha yeterli anlamalarını sağlamak, tatlı bir rekabet ortamı oluşturarak motivasyonun gücünü pekiştirmek maksadıyla düzenlendiğini tabir etti.
Ladik Şehit Salih Kayan İmam Hatip Ortaokulu’nda deprem anı tatbikatı
Ladik Şehit Salih Kayan İmam Hatip Ortaokulu’nda, “Çök-Kapan-Tutun Deprem Anı Tatbikatı” gerçekleştirildi.
Tatbikat öncesi 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü ve 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü kapsamında öğrencilere zelzele anında “çök-kapan-tutun” hareketlerinin kıymeti anlatıldı.
Tatbikatta ders saatinde çalan acil durum sireni ile tüm öğrenciler, masa ve sıra tabanlarına çöküp başlarını koruyacak formda bulundukları yere kapandı. Daha sonra verilen işaretle okul tahliye edildi.
Senaryo gereği zelzele esnasında yaralanan bir öğrenciye Kaymakam Ahmet Raşit Orhan tarafından müdahale edildi.
Tatbikatta ayrıyeten öğrencilere, 12 Kasım saat 18.57’de ülke genelinde yapılacak sarsıntı tatbikatına katılmaları ve okulda yapılan tatbikatta öğrendikleri bilgilere nazaran hareket etmeleri gerektiği söz edildi.
Deprem tatbikatına İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Aykan Sancı ve okul müdürü Abdurrahman Tarku da katıldı.
Ladik Akpınar Fen Lisesi bahçesinde ağaçlandırma çalışmaları
Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Ladik Akpınar Fen Lisesi bahçesinde çeşitli cinste 300 fidan toprakla buluşturuldu.
Fidan dikim aktifliğine Kaymakam Ahmet Raşit Orhan, Belediye Lideri Nurhan Yapan Özel, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Aykan Sancı, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.
Fidan dikimi sırasında öğrencilere, fidan dikimi ve ağaçlandırmanın kıymeti anlatıldı.
Kaymakam Atar, KYK Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulundu
Kavak Kaymakamı Faruk Atar, üretimi tamamlanan Kavak Meslek Yüksekokulu Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu.
Atar, Mehmet Paşa Mahallesi’ndeki üretimi tamamlanan erkek öğrenci yurdunu gezerek, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tunsel Aslankoç’tan bilgi aldı.
Yurt yemekhanesinde bir ortaya geldiği öğrencilerle sohbet ederek talep ve problemlerini dinleyen Atar, eğitim öğretime her vakit dayanak vermeye devam edeceğini söyledi.
Atar, “Kavak Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizden çoğu ilçe merkezinde kalacakları yer olmadığından Samsun merkezine gidiş geliş yapıyordu. Yurdumuzun hizmete girmesiyle yükseköğrenim öğrencilerimizin barınma sorunu önemli miktarda çözülecek.” diye konuştu.
Kavak Meslek Yüksekokulu Kredi Yurtlar Kurumu yurdunun 344 öğrenci kapasitesi bulunduğu öğrenildi.